نمونه قرارداد کوچینگ

قراردادکوچینگ

فایل ورد قرارداد کوچینگ

قرارداد کوچینگ

با مراجع کوچینگ قرارداد بنویسیم؟

شاید به‌عنوان کوچ با این چالش مواجه شده باشید که چگونه با مراجع خودتان قرارداد ببندید و آیا اصلاً وجود قرارداد لازم است یا نه؟ در پاسخ باید بگویم قطعاً وجود قرارداد لازم است؛ اما لزوماً قرارداد شما نباید کتبی باشد در واقع قرارداد کوچینگ بسته به تشخیص شما هم می‌تواند به‌صورت شفاهی و هم کتبی باشد.
چیزی که اهمیت دارد کتبی یا شفاهی بودن نیست؛ بلکه مواردی است که قبل از برگزاری جلسه بین شما باید شفاف شود. در اینجا به ذکر این موارد می‌پردازیم.

چه مواردی در قرارداد کوچینگ (کتبی یا شفاهی) لازم است که ذکر شود؟

۱- عنوان قرارداد (مثلاً بیزینس کوچینگ)
۲- مشخصات طرفین
۳-تعریف کوچینگ
قرارداد شما کتبی باشد یا شفاهی فرقی ندارد مهم این است که قبل از شروع جلسات کوچینگ باید مطمئن باشید که کوچی شما تعریف کاملی از کوچینگ دریافت کرده و انتظاراتی متناسب با خدمتی که قرار است دریافت کند دارد. پیشنهاد می‌کنم در قرارداد کتبی از تعریف رسمی فدراسیون بین‌المللی کوچینگ استفاده کنید.
۴- مدت‌زمان قرارداد

کوچینگ یک فرایند است و تک جلسه‌ای نیست! لازم است این موضوع برای کوچی شفاف شود! مثلاً این قرارداد از تاریخ فلان تا فلان یا تعداد ۱۰ جلسه تا تاریخ
۵-هزینه جلسات و نحوه پرداخت

ممکن است شما بسته به شناختی که از مراجع دارید زمانی را برای تسویه مشخص نکنید و با حتی مدتی بعد از پایان هر جلسه بخواهید مبلغ را دریافت کنید این کاملاً انتخاب شماست اما یک نکته مهم اینجا وجود دارد و آن این است که در جلسه کوچینگ ذهنتان درگیر پرداخت یا عدم پرداخت مراجع نشود چرا که این گفت‌وگوی ذهنی کیفیت جلسه شما را به‌شدت پایین می‌آورد؛ بنابراین پیشنهاد می‌کنم تکلیفتان را کاملاً با خودتان روشن کنید.
۶- نحوه ارائه خدمت
مثلا حضوری یا غیرحضوری، مدت‌زمان هر جلسه، فاصله بین جلسات، هزینه مکان جلسه، امکان تماس کوچی بین جلسات و…

۷- تعهدات کوچ
رعایت اخلاقیات و استانداردهای مورد توافق در فدراسیون بین‌المللی کوچینگ icf مثلاً تعهد در مورد صداقت و رازداری درستی
همچنین عمل به تعهداتی که در زمان قرارداد با مراجع به توافق رسیده‌اند.
مثلاً کوچ بین جلسات کوچینگ از طریق چت یا تلفن در دسترس مراجع باشد یا زمان‌های ازدست‌رفته مراجع را برای او ذخیره و در زمان مناسب برایش برگزار کند.
۸- تعهدات مراجع
مراجع کننده قبول می‌کند که تصمیم‌گیری در مورد چگونگی رویارویی با مشکلات و اجراکردن این انتخابات با مسئولیت خود شخص مراجعه‌کننده است؛ بنابراین کوچ هیچ مسئولیتی در مقابل نتیجه خدمات ارائه شده ندارد (کوچ می‌تواند مهارت خودش را تضمین کند؛ اما نتیجه رو نمی‌تواند) چون نتیجه به تصمیم و عمل مراجع مربوط می‌شود.

امیدوارم این متن برای شما مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *